3 grudnia 2019

SUTANNY KAPŁAŃSKIE

Do najczęściej kojarzonych szat kapłańskich należą sutanny kapłańskie, które stanowią podstawową odzież księży w Kościele Katolickim. W naszym sklepie dostępne są tradycyjne modele w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy ksiądz dobierze odzież do własnej budowy. Wszystkie oferowane produkty charakteryzują się wysoką jakością. Odzież kapłańska jest wygodna i solidna. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości zapewnia odpowiednią termoregulację w każdych warunkach pogodowych. Serdecznie zapraszamy także do zapoznania się z różnymi modelami komż kapłańskich.

Krótka historia sutanny

W pierwszych wiekach funkcjonowania Kościoła duchowni nosili ubrania typowe dla danego okresu oraz szerokości geograficznej. rodzaj sutann pojawił się dopiero na przełomie XII i XIII wieku, a obowiązek noszenia skodyfikowanego stroju wprowadził papież Sykstus V w 1589 roku. Odzież w obecnym kształcie została wprowadzona pod koniec XVI wieku. Sutanny mogą różnić się od siebie kolorami. Barwy zmieniają się zgodnie z zajmowaną pozycją w hierarchii kościelnej.

Różne rodzaje materiałów

Dokładamy wszelkich starań, aby dopasować odzież do preferencji przyszłych właścicieli. W tym celu oferujemy różne tkaniny do wyboru, m.in. tropik, gabardynę, krepę oraz strecz. Sutanny mają podszewkę, która znacznie podnosi komfort noszenia. Każdy model wyposażono w przestronne kieszenie. Skład materiału pozwala na regularne pranie bez obawy, że podwyższona temperatura zniszczy materiał lub wypłucze czarny barwnik. Szwy odzieży są solidne i wykonane w sposób bardzo profesjonalny.